Kennel

Forest Fan

Labradori retriiverid
Koerad metsas
maarika.lauringson@gmail.com

Meist

Tere tulemast Kennel Forest Fan kodulehele!

Kennel FOREST FAN on registreeritud 13.07.1998.

Kennel Forest Fan on üks vanemaid labradori retriiveri kasvatajaid Eestis. Esimene labrador tuli meie kennelisse 1996.aastal ning esimene pesakond sündis 1998.aastal. Aastas sünnib meie kennelis 1-2 pesakonda labradori kutsikaid.

Meie esimene koer oli töökoerte liinist põlvnev Juht Aleena, kes paistis silma tugeva tervise ja töötahtelise iseloomuga. Tema järglastest oleme aretuses kasutanud Forest Fan Amandat ja Forest Fan Drusillat. Meie parimaks näitusekoeraks on Forest Fan Rhea Rosaria ning töökoeraks Forest Fan Pontius Pilatus.

Maarika Lauringson on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogiaeriala zooloog-ihtüoloogina, töötanud muuhulgas 10 aastat Tartu Ülikoolis geenitehnoloogina. Ta on Eesti Retriiverite Tõuühingu asutajaliige ja kauaaegne esimees ning Eesti Labradoride Tõuühingu asutajaliige ning juhatuse liige.

 

Kennelis peame me esmatähtsaks meie koerte tervist. Aretuses kasutame me ainult terviseuuringud läbinud täiesti terveid koeri, kes on tõuomase iseloomuga, töötahtelised ja tõustandardile vastava välimusega. Loodusinimestena näeme inimese ja koera suhet bioloogilis-filosoofilises kontekstis. Üritame elada mõlemat poolt rahuldavas, teineteisemõistmisel ja respektil rajanevas karjasuhtes, lastes igal koeral olla isiksus.

Meie koerad veedavad palju aega väljas, liiguvad palju ja söövad peale graanulite naturaalset toitu (kondid, liha, värske puu- ja juurvili, mesindusproduktid). Püüame hoiduda koerte kokkupuutumisest kõikvõimaliku keemiaga, kasutades lihtsamatel juhtudel koerte ramiseks loodusravi ja taimseid vahendeid. Loodame ka kutsikatele anda "stardipaketina" tugeva tervise ja vastupidavuse. Erihuvi on tumekollase värvi säilitamine labradoridel, sest see hakkab aretuse käigus nii meil kui ka mujal maailmas ära kaduma.

Oleme Eesti Kennelliidu, Eesti Retriiverite Tõuühingu ning Eesti Labradori Retriiverite Tõuühingu liikmed.

Maarika

Alates 2014.a suvest on kenneli kaasomanikuks Reeli Kuhi-Thalfeldt.

Forest Fan kenneli tegemistes on ta kaasa löönud alates 2006.aastast, kui perre tuli Maarikalt kaasomandi kutsikas Porthos (Forest Fan Lysander), kellele hiljem on lisandunud veel kaks Forest Fan kenneli koera. Labradori kasuks otsustamisel sai määravaks nende ääretu optimism, sõbralik suhtumine kõigesse ja kõigisse ning meeletu tegutsemistahe.

Reeli juures elab hetkel viis Forest Fan kenneli koera - Aramis, Zeppelin, Meeda, Miia ja Bruno, kes käivad jahimehest abikaasaga linnujahil ning kellest vanematel on ka tulemused nii retriiverite tõukatselt, tasemekatselt kui ka erinevatelt jahikatsetelt (veelinnukatse ja verejälg). 2018.a sügisel sündis tema juures esimene pesakond labradore.

Hobifotograafina on Reeli Forest Fan kenneli koertest tehtud kaunite fotode autoriks. Tema haldab ka kenneli kodulehte ja Facebooki lehte. Ta käib koertega näitustel ja ka jahikatsetel. Ta on läbinud tõukatse koolitaja kursuse ja EKL-i koerte koolitaja ja katsekohtunike baaskursuse ning tegeleb retriiverite koolitamisega erinevateks jahikatseteks. Reeli tegevus on suurel määral seotud ka Eesti Labradori Retriiverite Tõuühinguga olles ühtlasi selle juhatuse esimees ning korraldades retriiverite tõu- ja tasemekatseid, koolituspäevi, harjutuskatseid ja fotokonkursse.

Huvi tõttu fotograafia vastu on ta jäädvustanud ka mitmeid koeraüritusi.

Reeli
www.000webhost.com